
2026.04.07. Cuha-völgy - vasalt utak
Résztvevõk: Fanni és én
Kikapcsolódás a völgy vasalt útjain: Mohos Csitri, Bakony Szíve utak megtekintésével
Megtett út: minimális, nem arról szólt igazán
Napló:
Az elõzményekrõl csak annyit, hogy, most nem volt halogatás. Elõzõ héten beszéltem Fannival, hogy a tavaszi szünetben menjünk ki madárcsiripelést hallgatni / kikapcsolódni. Nem kellett gyõzködnöm. Nem akartam nehéz utat, ezért esett a választás a Cuha-völgyre, igaz, én már jártam itt. 6:00-kor indulunk, hogy még a csúcsforgalom elõtt átérjünk Pesten. Az M1-es útépítés miatt M7-es megyünk Fehérvárig, onnan a célpontig. Parkolás a "nagy-tölgy"-nél. Rövid kaja után mosdózás lenne, ha mûködne. Marad a 200Ft. A völgyben elég nagy a kisgyerekes családi forgalom, de a vasalt utakon szerencsére nincs tömeg. A két út között rövid szusszanás a padon fahéjas csiga majszolással. A lemeneti "B" szakaszon a biológus szem kiszúrja a szikla örökébe zárt pata nyomokat, én simán elmentem felette.
Pár információ az útvonalakról
Cuha-völgyi vasalt utak hivatalos oldala
Videó a túráról:
HD videó, indítás után a lejátszó jobb alsó sarkában kapcsold át teljes képernyõre és nagyobb felbontásra:













